Gezi Treni Üretimi ve Bakımı

Benzinli, dizel, elektrik motorlu alternatifleri mevcuttur.

Benzinli ve dizel modeller 4×2 veya 4×4 olarak üretilebilmektedir.

Dilediğiniz tip veya boyutta ya da özel taleplere uygun temalı üretim yapılabilmektedir.

Araçlarımızın motor, yürüyen aksam ve elektronik sistemleri dışındaki tüm parçaları atölyemizde üretilmektedir.

ANALİZ

Kullanım alanına göre ihtiyaçlarınızı belirliyor teknik ve görsel gereklilikleri analiz ediyoruz.

PLANLAMA

Analizlerimiz sonucunda siz değerli müşterilerimiz ile seçenekleri belirliyor proje oluşturuyoruz. Müşterilerimizin geri dönüşlerini önemsiyor, gerektiğinde buna uygun düzeltmeler yapıyoruz.

ÜRETİM

Uzman personelimiz ve 10 yılı aşkın deneyimimiz ile gerekli tüm teknik şartları sağlayarak yüksek kalite standartlarında üretim adımlarını gerçekleştiriyoruz

TEST

Trenlerimizi sizlere teslim etmeden önce gerekli tüm testleri gerçekleştiriyoruz. (Eğim tırmanma, durma, dönüş çapı testi, Sıcak iklimler için motor ısı muhafaza testi, Gps sistemi testi vb.)

TESLİM & BAKIM

Testlerden başarı ile geçen trenlerin teslimatını gerçekleştiriyoruz. İleri ki dönemlerde, talebiniz ile gerekli tüm bakım ve onarım faaliyetlerini üstleniyoruz.

Gezi Treni Modelleri

Lastik tekerlekli raysız trenler, genellikle turistlerin taşınması için diğer toplu taşıma metodları yerine kullanılır. Müzeler, ören yerleri, hayvanat bahçeleri gibi cazibe merkezleri ve diğer turistik yerler bu tür kullanım için oldukça uygun alanlardır.

Çoğu zaman gezi treni kullanımı, doğal yollar boyunca turistleri gezdirmeyi hedefleyen bir ulaşım hizmeti olarak karsımıza çıkmaktadır. Bunun dünya genelinde en güzel örneklerinden biri, İsviçre’nin Gruyères kasabasında, yayalara ayrılmış sokaklarda izin verilen tek araç olarak karşımıza çıkan Raysız Turistik bir trendir. Benzer bir tren, İspanya’da öğrencileri tren istasyonu ile Alcalá de Henares Üniversitesi Kampüsü’ndeki fakülteler arasında taşımak için kullanılmaktadır.

Yine alternatif bir kullanım olarak, raysız tekerlekli trenler, alışveriş merkezlerinde ebeveynleri alışveriş yaparken çocukları eğlendirmek için de kullanılabilmektedir. Bu amaçla kullanılan lastik tekerli trenler genellikle daha küçüktür ve daha az güce sahip elektrik motorundan güç alır.

Daha büyük ve daha güçlü olan lastik tekerlekli raysız turistik gezi trenleri ise geleneksel hafif raylı sistem, tramvay ve otobüsler gibi toplu taşıma araçlarına alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Turistik gezi trenlerinin Avrupa genelinde kullanımı çok yaygındır. Birçok Avrupa şehrinde, tarihi alanlarda, hayvanat bahçelerinde ve turistik alanlarda sıkça görülür. Hatta İtalya’da fuar alanlarında onlarca lastik tekerlekli gezi treni ziyaretçileri salonlar arasında ve giriş-çıkış noktalarına ulaştırır.

Yol treni olarak da adlandırabileceğimiz raysız trenlerin, turistik olmayan veya tema gerektirmeyen alanlarda da tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri her bir oturma bölümünden doğrudan iniş biniş yapılabilmesidir. Kolay ve hızlı binip inmenin mümkün olması ve 30 km/h maksimum hız gibi düşük hızlarda kullanılması yaya trafiği yoğun olduğu alanlarda tercih edilme sebepleri arasındadır.

Ürünlerimize entegre edilebilen engelli rampası, bebek arabası bölümü ve bagaj taşıma bölümü kullanıcıların ve işletmecilerin tercih sebepleri arasındadır.